/Files/images/202011012141141_0.jpg

Увага! Поради рятувальників

Шановні батьки, дослухайтесь до порад рятувальників. Повірте, виконання елементарних правил, зробить дозвілля Вашої дитини безпечним.

Візьміть до уваги наступні рекомендації і Ви будете спокійними за своїх дітей:?

- не залишайте дітей без нагляду;

- не дозволяйте дітям гратися із сірниками, роз'яснюйте про небезпеки таких забав;

- поясніть дітям, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні предмети і яку небезпеку вони несуть;

- окресліть дитині коло людей, до яких вона може в разі потреби звернутися за допомогою;

Не забувайте, що в дитячих очах саме Ви найкращий приклад для наслідування, а тому щоденно дотримуйтесь елементарних вимог безпеки життєдіяльності!

Хочете першими дізнаватись важливу інформацію про діяльність рятувальників?

Підписуйтесь на наші сторінки в соціальних мережах:

https://m.facebook.com/DSNSSUMY/

https://www.instagram.com/dsns_sumy/

Шановні батьки, заходьте, будь ласка, на цю сторінку, знайомтеся з новинами та оголошеннями, залишайте коментарі з вашими враженнями, порадами та побажаннями.

14 лютого - Міжнародний День дарування книги. Подаруйте дитині книжку, почитайте разом із нею, обговоріть.

А ще залучіть дитину до волонтерського руху. Напевне, у Вашій родині залишилися дитячі книжечки, тож їх можна подарувати дитячому садочку, шкільній бібліотеці. Давайте разом учити дітей роботи добро! Дякуємо!

Шановні мами й тата, ми разом із Вами робимо одну велику й надто важливу справу - виховуємо Людину.

Сьогодні не тільки нас, а й увесь цивілізований світ турбує проблема, що загрожує не тільки психічному здоров`ю, а й життю наших із Вами дітей. Мова йде про групи смерті, які останнім часом активізувалися в соціальних мережах.

Якщо Ви, шановні батьки, не маєте змоги відвідати батьківські збори, ми надаємо Вам кілька корисних посилань, що допоможуть зрозуміти тривогу суспільства за наших дітей. Отже, що таке "групи смерті", як уберегти від них дитину, не втративши при цьому її довіру, куди звертатися Вам підкажуть ці статті:

Шановні батьки, звертайтеся, будь ласка, до нас, якщо у Вас виникають питання!

/Files/images/img032.jpg

/Files/images/img033.jpg

НОВИЙ КОРОНАВІРУС: ШЛЯХИ ПЕРЕДАВАННЯ І ВАРІАНТИ ЗАХИСТУ

Наразі відомо, щоновий коронавіруспередається краплинним та контактним шляхами.

Переважаєконтактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Краплинним шляхомвірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м, хоча деякі науковці допускають можливість передавання (за певних умов) до 2 м.

Повітряним шляхомвіруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.

Отже,як пересічним громадянам запобігти інфікуванню новим коронавірусом?

1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.

2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:

· тривалість процедури — 20–40 с;

· вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;

· обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

· спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);

· антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);

· тривалість обробки — близько 30 с;

· особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);

· обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;

· у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;

· контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

3. Уникайте скупчення людей.

4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

5. Використовуйте захисну маску:

· обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

· якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно:

· вона має покривати ніс і рот;

· вона має щільно прилягати, без відступів по краях;

· заміняйте маску, щойно вона стала вологою;

· не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;

· заміняйте маску щочотири години;

· не використовуйте маску повторно.

Будьте здорові та не піддавайтеся на маніпуляції!

/Files/images/koronavrus/Листівка.jpg/Files/images/koronavrus/1-48.jpg.pagespeed.ce.2jf38PMARt.jpg/Files/images/koronavrus/2-9.jpg.pagespeed.ce.AQagKWd4pJ.jpg/Files/images/koronavrus/3-5.jpg.pagespeed.ce.uanyVx7B-S.jpg/Files/images/koronavrus/4-5.jpg.pagespeed.ce.lJ2W8xGBIC.jpg/Files/images/koronavrus/777.jpg.pagespeed.ce.WbAgZrBBHd.jpg/Files/images/koronavrus/6-1.jpg.pagespeed.ce.WnDbw2600b.jpg/Files/images/koronavrus/7.jpg.pagespeed.ce.l8nEy14EM2.jpg/Files/images/koronavrus/8.jpg.pagespeed.ce.3Co2SFFEGQ.jpg/Files/images/koronavrus/83305394_1440674729428961_6224911254184525824_o.png/Files/images/koronavrus/83903488_1440674812762286_1933193792433684480_o.png/Files/images/koronavrus/82835724_1439222416240859_4632239408328736768_n.png

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

«Як допомогти адаптуватися дітям до нових реальностей під час карантину»

Шановні батьки!

Проведіть з дітьми бесіду про правила безпеки життєдіяльності

Правила безпеки життєдіяльності

Діти повинні виконувати правила безпеки життєдіяльності під час карантину, особливо під час самостійного перебування вдома, на вулиці, у громадських місцях, у замкнутих приміщеннях:

1. Розплануйте разом із дитиною її день ,викорисовуючі поради вчителя чи психолога.

2. Поцікавтесь чи виконує дитина навчальні завдання, як вона почуває себе фізично і емоійно.

3. Поясніть дитині причини карантину.Чому не можна відчиняти двері незнайомим людям(якщо дитина вдома сама залишилась). Чим більше інформації діти отримують від батьків,тим менше вони відчувають тривогу.

4. Спонукайте дітей до фізичної активності, а не лише виконання шкільних завдань чи спілкування у соцмережах.

5. Поясніть дітям,що слід уникати дитячих майданчиків та інших місць скупчення людей. Це сприяє покращенню самодісципліни да здоров’ю.

6. Залучайте дітей до вологого прибирання вдома та приготування корисних страв.

7. Навчайте дітей правилам особистої гігієни на особистому прикладі.

8. Створюйте в сім‘ї доброзичливу атмосферу особостим прикладом оптимізму.

Методист з психологічної служби Т.С. Скирта

НЕВАКЦИНОВАНІ ДІТИ НЕ МОЖУТЬ ВІДВІДУВАТИ ШКОЛИ І ДИТЯЧІ САДКИ.

12 вересня 2018 року

ПРО ДІЮЧІ НОРМИ ЗАКОНУ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ І МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАГАДАЛИ ГОЛОВАМ ОБЛАСНИХ ТА КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНИХ АДМІНІСТРАЦІЙ ОФІЦІЙНИМ ЛИСТОМ.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень,або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу,наприклад – у разі ускладнення епідемічної ситуації.У таких випадках питання щодо здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Чому дітям важливо одержати щепляння за Календарем

Наразі в України спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуха, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних,якісних,безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування школи

Перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд.Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма № 086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми №063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Кiлькiсть переглядiв: 771