Навіть коли довкола відбуваються страшні події, які важко сприймати з "холодною" головою, все одно пам’ятайте:

Спокійні ви – спокійна дитина

Намагайтеся поводитися спокійно принаймні при дитині. Це допоможе їй легше адаптуватися до складних життєвих обставин.Також важливо дотримуватися звичної для дитини рутини.

Не забувайте про обійми

Намагайтеся якомога частіше обіймати дитину. Вона має відчувати, що ви поруч.

Грайте з дитиною

Живий контакт з батьками допоможе дитині відволіктися. Не залишайте її наодинці з гаджетами.

Раніше Центр громадського здоров'яопублікувавперелік простих ігор, за допомогою яких батьки зможуть допомогти своїм дітям зняти напругу.

Транслюйте дитині відчуття безпеки

Проговорюйте дитині, що у будь-якому випадку захистите її від небезпеки.

Пояснюйте, що саме ви робите для її та вашої безпеки: для чого залишаєте квартиру та спускаєтесь в укриття. Якщо доводиться евакуюватися, слід пояснити, чому це життєво необхідно.

Психологиня Світлана Ройз разом з Міністерством освіти і науки такожрозповідали, як правильно говорити з дитиною, якщо хтось із батьків йде на війну

Варто пояснити дитині, що дорослі її захищають, долаючи ворога. Вона має знати, що життя змінилось не назавжди. Частіше кажіть їй, що колись війна обов'язково скінчиться, але не називайте жодних часових термінів.

Кажіть дитині правду

Важливо бути відвертими з дітьми навіть тоді, коли стається найгірше. Не обов'язково вдаватися до жахливих подробиць, але вона має знати правду.

Також в НСЗУ наполегливо радять не дивитися при дитині відео з вибухами та ненормативною лексикою.

Шановні батьки!!!

/Files/images/koronavrus/організація роботи дитсадків.jpg

/Files/images/sadk/сайт картинка памяткабатькам.jpg

/Files/images/sadk/foto/image_image_149005.gif

У дошкільному підрозділі «Теремок» діють правила, вимоги, які допомагають правильно організувати час перебування у ньому ваших дітей.

Просимо вас дотримуватися таких правил:

 1. Своєчасно приводити дитину – до 8.30 та забирати - до 18.00
 2. Приводити дитину у чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.
 3. Приводити здорову дитину, повідомляти вихователям про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
 4. Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності.
 5. Медична сестра зобов`язана щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, розчосу, педикульозу, загноєння очей), нездужання (головний біль, хворе горло), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).
 6. Якщо під час ранкового прийому у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов`язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
 7. При відсутності дитини більше трьох днів необхідно надати довідку від лікаря.
 8. Батьки або особи, що за їх дорученням приводять дитину, мають передати її вихователю. Не припустимо відправляти дитину до дитячого садка саму, без супровіду дорослого.
 9. Батькам треба заздалегідь повідомляти вихователя щодо осіб, яким вони доручають забрати дитину. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.
 10. Вихователь не має права віддавати дітей неповнолітнім дітям, батькам в нетверезому стані.
 11. Вносити плату за харчування до 10-го числа кожного місяця.
 12. Вихователь не несе відповідальність за збереження коштовних прикрас (сережки, хрестики тощо).

Обов'язки батьків

 • Відвідувати загальні та групові збори.
 • Взаємодіяти дошкільним підрозділом «Теремок» за всіма напрямками виховання і навчання дитини.

Права батьків

 • Приймати участь в роботі закладу
 • Приймати участь у суботниках
 • Надавати допомогу і робити добровільні пожертвування на реалізацію статутних завдань (за безготівковим розрахунком за погодженням батьківських комітетів).

/Files/images/sadk/foto/батьки.jpg

/Files/images/sadk/foto/fb1f40afad21518ca7e28d468d86f084.gif

/Files/images/sadk/0100cyls-d2ae-779x446.jpg

Вихователі рекомендують: чим зайняти дошкільнят під час самоізоляції

Вихователь радить батькам, як разом з малюком цікаво та з користю провести карантин.

За цей карантинний місяць, який продовжили до 24.04.2020 і діти, і батьки втомились від одноманітності. Дехто рятується різноманітними іграми. Дехто – мультфільмами й переглядами відео.

Але вихователі дитячих садочків не радять давати вільний доступ малюкам до перегляду мультфільмів на комп'ютері, а рекомендують організувати час так, аби проводити його цікаво й необтяжливо.

Вихователь рекомендує кілька корисних варіантів, яими можна зацікавити дитину під час карантину.

Аби малювання стало цікавішим, запропонуйте малюкові помалювати не лише олівцями чи пензликом, а й речами, які завжди є під рукою. Можна взяти використану зубну щітку, ватні палички, пластикову трубочку, свічку, зібганий папір, штамп з картоплі чи поролону.

Через те, що всі магазини закриті, купити те, що хоче дитина дуже складно. Так чому ж не зробити іграшки своїми руками? Наприклад, кінетичний пісок, його важко придбати, але можна зробити власноруч.

Вам знадобиться:

✔️харчова сода;

✔️гель для миття дитячого посуду (для запобігання алергії);

✔️харчовий барвник.

З нього можна ліпити казкові замки, взявши замість пісочниці картонну коробку.

Аби на карантині не витрачати марно час, робіть з дитиною аплікації, адже це дуже корисно для розвитку дрібної моторики.Познайомте дитину з мистецтвом оригамі, зробіть з нею фігурки для настільного театру і розігруйте казки.

Разом із дитиноювідмовтесь на деякий час від комп’ютера, телевізора, планшета, це буде складно, але покажіть це дитині на своєму прикладі.

Згідно з санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, перегляд розважальних телепередач та мультфільмів для дітей дошкільного віку допускаєтьсяне частіше 1 разу на день.

Дітям 3–4 років можна дивитись телевізор20 хвилин, 5–6 років –30 хвилинна день.

За комп’ютером дитина дошкільного віку може перебувати не більше15 хвилин. Не забувайте контролювати змістовність таких розваг. Після перегляду мультфільму потрібно обов'язково провести бесіду з дитиною і з’ясувати, що нового вона дізналася. Нехай розповість вам свої враження, що сподобалось, а що ні.

Обговоріть поведінку персонажів мультфільму, запропонуйте дитині переглянути такі мультфільми:

✔️«Дівчинка і зайці»;

✔️«Івасик Телесик»;

✔️«Котик і Півник»;

✔️«Кривенька качечка»;

✔️«Про дівчинку, яка наступила на хліб»;

✔️ а також сучасні пізнавальні «Фіксики» та серія «Уроки тітоньки Сови».

Дивіться разом з дитиною пізнавальні відео про будову Всесвіту, про екзотичних тварин, про явища природи, про цікаву математику. Головне, такі перегляди повинні бути у присутності батьків, аби дитина могла спитати, що не зрозуміло, або обговорити цікаві моменти під час перегляду.
Кiлькiсть переглядiв: 687