/Files/images/koronavrus/організація роботи дитсадків.jpg

/Files/images/sadk/foto/image (3).jpg

Основні напрямки роботи:

- Проведення медичних оглядів дітей під час зарахування дітей та медичний контроль під час адаптації;

- Щоденний огляд дітей;

- Здійснення контролю за організацією харчування;

- Здійснення медико-педагогічного контролю на заняттях з фізичного виховання;

- Проведення антрометричних вимірювань;

- Організація та контроль за проведенням літнього оздоровлення;

-Обстеження дітей на ентеробіоз,профілактичні заходи;

- Контроль на наявність медичних довідок;

- Котроль за проведенням оздоровчо-профілактичних заходів.

В дошкільному підрозділі закладі медичне обслуговування здійснюється відповідно до:

- Закону України «Про дошкільну освіту»(ст.34);

- Положення про дошкільний навчальний заклад від 12.03.2003 р. № 305 (30-32,40);

- Постанови кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р.№826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»;

- Спільного наказу МОЗ та МОН України від 30.08.2005 р.№432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі».

НОВИЙ КОРОНАВІРУС: ШЛЯХИ ПЕРЕДАВАННЯ І ВАРІАНТИ ЗАХИСТУ

Наразі відомо, щоновий коронавіруспередається краплинним та контактним шляхами.

Переважаєконтактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Краплинним шляхомвірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м, хоча деякі науковці допускають можливість передавання (за певних умов) до 2 м.

Повітряним шляхомвіруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.

Отже,як пересічним громадянам запобігти інфікуванню новим коронавірусом?

1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.

2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:

· тривалість процедури — 20–40 с;

· вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;

· обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

· спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);

· антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);

· тривалість обробки — близько 30 с;

· особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);

· обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;

· у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;

· контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

3. Уникайте скупчення людей.

4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

5. Використовуйте захисну маску:

· обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

· якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно:

· вона має покривати ніс і рот;

· вона має щільно прилягати, без відступів по краях;

· заміняйте маску, щойно вона стала вологою;

· не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;

· заміняйте маску щочотири години;

· не використовуйте маску повторно.

Будьте здорові та не піддавайтеся на маніпуляції!

/Files/images/koronavrus/Листівка.jpg/Files/images/koronavrus/1-48.jpg.pagespeed.ce.2jf38PMARt.jpg/Files/images/koronavrus/2-9.jpg.pagespeed.ce.AQagKWd4pJ.jpg/Files/images/koronavrus/3-5.jpg.pagespeed.ce.uanyVx7B-S.jpg/Files/images/koronavrus/4-5.jpg.pagespeed.ce.lJ2W8xGBIC.jpg/Files/images/koronavrus/777.jpg.pagespeed.ce.WbAgZrBBHd.jpg/Files/images/koronavrus/6-1.jpg.pagespeed.ce.WnDbw2600b.jpg/Files/images/koronavrus/7.jpg.pagespeed.ce.l8nEy14EM2.jpg/Files/images/koronavrus/8.jpg.pagespeed.ce.3Co2SFFEGQ.jpg/Files/images/koronavrus/83305394_1440674729428961_6224911254184525824_o.png/Files/images/koronavrus/83903488_1440674812762286_1933193792433684480_o.png/Files/images/koronavrus/82835724_1439222416240859_4632239408328736768_n.png

/Files/images/sadk/202201/IMG-a91bb914997486baea2cb44e558557eb-V.jpgЗаняття на тему :"Здоровим будь!"

/Files/images/sadk/202201/IMG-f0b530bfd7dab80d11da52c567d98e58-V.jpg

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи і дитячі садки.

12 вересня 2018 року

Про діючі норми закону Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій офіційним листом.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень,або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу,наприклад – у разі ускладнення епідемічної ситуації.У таких випадках питання щодо здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Чому дітям важливо одержати щепляння за Календарем

Наразі в України спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуха, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних,якісних,безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування школи

Перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд.Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма № 086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми №063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

/Files/images/sadk/foto/f144d202f6a527bdbc4b0fecc1c298ab.gif

Кiлькiсть переглядiв: 587