Наші традиції

Кожна родина має свої традиції. Так і школа, бо це шкільна родина. Тож і почнемо із традиційного свята – Першого дзвоника. Раніше свято Першого дзвоника проходило 31 серпня. У цей день проводилася святкова лінійка, де були присутні школярі, вчителі, батьки, керівники сільського господарства, які за допомогу колгоспу під час літніх канікул дарували учням подарунки та вітали зі святом. Першого вересня починалися заняття в школі, першим уроком по всіх класах був Ленінський урок, який проводили класні керівники. Пізніше стало свято – День Знань, який проходить першого вересня. З 1996 року стало традицією посвячувати першокласників у школярі. Для цього учні середніх класів, одягнені у козацький одяг, годують першокласників кашею, а потім горщик, у якому була ця каша, розбивають. Першокласники збирають шматочки. Кожного року, восени, в школі проводилася виставка квітів. Кожен клас готував композиції та букети квітів. Потрібно було представити свою композицію чи букет. Також проводився парад квітів. Ця традиція залишилася і до сьогоднішнього дня, але змінилися теми букетів та композицій.

/Files/images/tradits/традиції 1.pngСвято Першого звоника /Files/images/tradits/традиції 2.pngДень знань

Кожного року в лютому проходили зустрічі випускників усіх років. Спочатку в актовій залі надавали слово випускникам, які ще навчалися у вузах, а потім тим, що досягли певних успіхів у роботі. Після цього старшокласники проводили концерти. Потім випускники різних років розходилися до кабінетів, в яких навчалися, де розповідали про своє життя.

Дуже цікаво проходило свято – День Перемоги. У цей день, у центрі села, біля пам’ятника загиблим воїнам, проводився парад піонерських і жовтенятських військ. До нього дуже ретельно готувались. Кожен клас обирав рід військ, готували костюми, вивчали військово-патріотичну пісню, девіз, речівку і вчилися ходити в ногу, здавати рапорт. Рапорт здавали вчителю з військової підготовки, а той - ветерану Великої Вітчизняної війни Козинченку Д.Ф. У цей день визначали найкращий загін.

По-різному проходило свято Останнього дзвоника. У цей день спочатку проводилася святкова лінійка. Після неї всі учні разом з класними керівниками та класоводами варили кашу. Потім проходив конкурс найсмачнішої каші, проводилися інші конкурси та ігри.

/Files/images/tradits/традиції 3.pngКонкурс найсмачнішої каші Останнього дзвоника

Після 1982 року стали проводитися в цей день спортивні змагання. А з 1989 року традиційно проводяться змагання з футболу між випускниками і школярами. Ця традиція залишилася і до цього часу.

Коли Україна входила до складу Радянського Союзу, у школі були дні різних країн. 24 травня – День Африки, вирізали емблему у вигляді Африки, прикріпляли на груди, вивчали африканські танці. Також був День Куби, навіть була складена пісня «Куба – любов моя». По п’ятницях був обов’язковим культпохід у кіно до Будинку культури.

Коли ще лежав сніг на полях, проводилася спортивна гра «Зірниця». В якомусь місці, подалі від школи, десь за селом, ховали скарб. Учні ділилися на загони, кожному загону давали карту маршруту, компас. За своїм маршрутом кожен загін повинен дійти до скарбу, який ще міг охоронятися. Потрібно було пройти через бій сніжками. Дітям гра дуже подобалася. Було дуже весело.

Із 1981 року стало доброю традицією проведення свята Букварика у першому класі після вивчення першої книжки.

/Files/images/tradits/традиції 4.pngСвято Букварика

Готуючись до свята, першокласники вивчають алфавіт у віршованій формі, готують пісні, танці. На свято запрошуються батьки і друзі, вчителі. У цей день до першокласників приходять казкові герої, Букварик і підручники, які учні вивчають у початкових класах. Свято проходить весело і надовго запам’ятовується дітям.

Стало також традицією проводити свято Прощання з початковою школою, яке було запроваджено у 1998 році вчителем початкових класів Чугай Анастасією Іванівною. По закінченню початкової школи вирішили показати, чого досягли учні за роки навчання в початкових класах. На свято запросили батьків, директора школи. Перша вчителька підсумувала, що було зроблено з учнями протягом чотирьох років навчання, розповіла про їхні досягнення, висловила свої побажання на майбутнє. Перед випускниками початкової ланки виступив директор школи Дунаєвський С.А. Учні представили святковий концерт, висловили подяку першій вчительці. Свято закінчувалося солодким столом, який приготували батьки.

Ця традиція продовжує існувати і до сьогоднішнього дня. З 2004 року на це свято стали запрошувати майбутнього класного керівника.

Кiлькiсть переглядiв: 623