КОАЛІЦІЯ ЗА ВАКЦИНАЦІЮ

Відповіді на найпоширеніші питання про вакцинацію доступні на Національному порталі з імунізації, - МОЗ

В Україні працює Національний портал з імунізації. Це інформаційний ресурс для медиків, студентів, фармацевтів та українців, які шукають доказову інформацію про вакцини та щеплення. На порталі консультують 16 експертів-медиків, які надають роз’яснення стосовно рутинної вакцинації, інформацію про 24 вакцинокеровані інфекції та їхню профілактику, ефективність вакцин. Для фармацевтів та медиків на порталі оновлюють інформацію щодо актуальних змін у нормативних документах. Також розміщують дані щодо захворюваності та наявності в країні вакцин.

Медики та науковці можуть долучитися до команди експертів порталу: публікувати свої статті та відповідати на запитання українців. Керівники медзакладів можуть пропонувати редакції новини про заходи у своїх лікарнях для пацієнтів. Для сімейних лікарів та медичних сестер, які працюють у кабінетах щеплень, користування порталом – це можливість швидко отримувати доказову інформацію та роз’яснення нормативно-правової бази.

Крім того, на порталі розміщені сценарії уроків, шкільних та позакласних заходів на тему щеплень для педагогів та вихователів.

Довідково

Національний портал з імунізації створений в рамках проекту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», що виконується організацією «Пакт» у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров’я України.

Вірусний гепатит А

Вірусний гепатит А – це гостре антропонозне захворювання печінки, що викликається РНК–вірусом. Також має назву хвороба Боткіна.

Гепатит А передається фекально–оральним шляхом, характеризується розвитком запальних змін в печінці і проявляється симптомами інтоксикації, гепатомегалією, клініко-лабораторними ознаками порушення функції печінки та жовтяницею.

Вірус гепатиту А (ВГА) – ентеровірус, досить стійкий до впливу зовнішнього середовища: при кімнатній температурі може зберігатися декілька тижнів або місяців, при 40С – декілька місяців або років. ВГА гине при кип’ятінні через 5 хв, чутливий до ультрафіолетового випромінювання.

Шляхи передачі: аліментарний (через їжу), водний, контактно–побутовий.

Фактори передачі: вода, термічно не оброблені харчові продукти, брудні руки.

Близько 80% людей, які захворіли на вірусний гепатит А, це діти. Після перенесеного захворювання залишається пожиттєвий імунітет.

Аби не захворіти на вірусний гепатит А, достатньо дотримуватись простих правил безпеки та за можливості зробити щеплення високоефективними та безпечними вакцинами, доступними на ринку. Наразі спалахів хвороби в жодній області України, окрім Вінницької, не зафіксовано. Бережімо себе та не панікуймо.

/Files/images/398121625_1573233276821870_1044345194858147043_n.jpg

МОЗ України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вУкраїні та інших міжнародних партнерів, продовжує працювати надінформуванням населення про небезпеку поліомієліту та збільшенням охоплення дітей вакцинацією від цієї хвороби.У рамках співпраці розроблено постери “Захищай своїх. Вакцинуй дітейвід поліомієліту”, буклети для медичних працівників “Вакцинуємось відполіомієліту: принципи ефективної комунікації з батьками”, буклети длябатьків “Захистіть дитину від невиліковного паралічу, спричиненого поліомієлітом!” Макети постерів та буклетів містяться за посиланням:

Захищай своїх

Посібник з інформацією

​​​​​​​Інформація про поліомієліт для батьків

Клас безпеки

/Files/images/IMG_20221229_123020.jpg/Files/images/334633087_881342169643559_679555597791689519_n.jpg /Files/images/334550388_591203062865022_1089409539041436566_n.jpg /Files/images/334068953_585133210164121_1087637364244245647_n.jpg /Files/images/334666056_1377492012984257_704414715520309_n.jpg /Files/images/334074065_566230301911179_2648430317162611258_n.jpg/Files/images/334650464_796432268853384_8904940406671524524_n.jpg

/Files/images/golovna.jpg

В Україні працює платформа про здорове харчування у закладах освіти «Знаїмо». Вона – складова реформи системи шкільного харчування, яка відбувається в Україні, за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Назва «Знаїмо» розшифровується як «знаємо, що їмо».

Платформа містить всю ключову інформацію про реформу харчування, нормативно-правову базу, навчальні матеріали, поради тощо. Основне завдання платформи – інформувати управлінців освіти, керівників закладів освіти, педагогів та батьків про зміни у системі харчування та найкращі практики організації харчування у закладах освіти.

На платформі розміщено, зокрема, рекомендовані меню для шкіл і технологічні картки приготування страв, інформацію про харчування для дітей з особливими дієтичними потребами, відеоінструкції щодо сучасних форм організації шкільного харчування та впровадження системи HACCP.

Окремий розділ для батьків учнів містить матеріали, які допоможуть краще зрозуміти особливості здорового харчування, ролі різноманітного раціону й ризики, спричинені нездоровим харчуванням та ожирінням. Розділ також містить поради, як допомогти дітям призвичаїтись їсти корисно.

Розділ із навчальними та інформаційними матеріалами стане у нагоді учням та педагогам, у якому розповідається про:

Такі матеріали допоможуть учням більше дізнаватись про здорове харчування та вести здоровий спосіб життя

Відвідати платформу «Знаїмо» можна, перейшовши за покликанням:znaimo.gov.ua.

Інформаційні матеріали з безпеки життєдіяльності та алгоритми дій «Острівець безпеки» можна переглянути перейшовши за посиланням

Пам'ятка для учнів з безпеки життєдіяльності

Безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу в школі ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні правил.

Ми спробуємо нагадати вам про всі небезпечні випадки й навчити, як треба себе поводити, щоб бути здоровим, і не створювати небезпечні ситуації для себе та людей, що вас оточують. Допоможемо вивчити правила, дотримуючись яких, ви будете знаходитися у безпеці, а ваші батьки не турбуватимуться за ваше життя та здоров'я.

Що таке міна? Побачив міну? Правила мінної безпеки для дітей. Мінна безпека. Правила поведінки в зоні бойових дій. Безпека під час війни. Як діяти під час сигналу "Повітряна тривога". Пам'ятка для дітей.

БЕЗПЕКА ЦЕ:

• коли ти знаходишся біля батьків, друзів;

• нічого тобі не загрожує на вулиці, у школі, лісі, на дачі, у бабусі в селі та в інших місцях, де б ти не був;

• ти не хворієш;

• у тебе є свій куточок у домі;

• у тебе є улюблені книжки;

• тебе ніхто не журить, бо ти виконуєш правила поведінки;

• ти гарно вчишся;

• у тебе чистеньке та зручне взуття, одяг;

• тебе люблять батьки, сестри, брати, друзі;

• тобі гарно.

Учні зобов’язані:

- виконувати вимоги з безпеки життєдіяльності, передбачені відповідними правилами та інструкціями, дотримуватися дисципліни, навчатися сумлінно;- берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, бережливо ставитися до майна школи;

- сумлінно дотримуватись правил особистої гігієни і санітарних норм на місці праці;
виконувати лише ту роботу, яку доручив учитель, керівник;
- при підготовці до уроку, враховувати наявність інших учнів, бути обережним при викладанні на парту необхідних для уроку речей (підручників, зошитів, олівців тощо)
- під час пересування по шкільних коридорах, їдальні, сходах не дозволяється тримати в руках речі, які можуть зашкодити учасникам навчально-виховного процесу та нанести травму (ножиці, олівці, підручники тощо)
- не входити до навчального кабінету без дозволу вчителя;
- не підходити до відкритих вікон, починаючи з II поверху;
- не бігати в класах, коридорах під час навчально-виховного процесу;
- не спускатися перилами сходів;
- не допускати грубощів, образ, застосування протиправних дій у вирішенні конфліктних ситуацій до оточуючих;
- не приносити до школи небезпечні предмети (ріжучі, колючі, вибухові, вогненебезпечні предмети, газові балончики, петарди та інше);
- не палити;
- під час проведення уроків не покидати навчальний кабінет;
- не виносити зі школи матеріальні цінності;
- співпрацювати з адміністрацією школи щодо створення безпечних умов для навчання (повідомляти про всі недоліки, які можуть призвести до небезпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу.

Правила протипожежної безпеки

Не грайся із сірниками та запальничками.Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.Не суши речі над газовою плитою.Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах.Не вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.Обов'язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.Не відкривай грубку: від маленької; вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.

Правила безпеки при поводженні з газом

У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.

Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.

Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень.

Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чого з’являється запах гнилої капусти.

Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.

Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:

- негайно перекрий вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;

- терміновоповідом аварійну службу газу за телефоном 104;

- негайноповідом пожежну охорону за телефоном 101;

- якщо є постраждалі -виклич швидку медичну допомогу за телефоном 103.

Правила безпеки поводження з електричними приладами

Кожен день ти користуєшся електричними приладами, але потрібно знати, що вони криють у собі небезпеку. Так, дія електричного струму на людину може призводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця чи дихання (або обох цих порушень разом). Іноді трапляються нещасні випадки від дії електричного струму, які приводять до смерті людини. Та щоб уникнути багатьох неприємностей, тобі достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:


- Електронагрівальні прилади, такі як електрочайник, електросамовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними.

- Якщо ти дивишся телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути.

- Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.

- Переважна кількість побутових електроприладів є переносними, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції. Також буває, що електричний дріт обірвався чи оголився. У таких випадках ні в якому разі не торкайся оголених місць, бо це може призвести до травми.

- Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади.

- Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом.

- Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі.

- Не торкайся мокрими руками та не витирай вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу.

- Не можна підвішувати речі на кабелі.

- Не можна бавитись із штепсельними розетками – це загрожує твоєму життю.

- Коли ідеш з дому – всі електроприлади мають бути вимкнені.

- Використання електричних приладів не за призначенням або невміле користування ними, може призвести до пожежі!

Але якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно:

- вимкнути електрорубильник. (А ти знаєш, де знаходиться електрорубильник твого помешкання? Якщо ні, тоді негайно попроси своїх батьків показати тобі його і навчити, як ним користуватися!)

- Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові;
- терміновотелефонуй за номером 101і викликай пожежників на допомогу.

Якщо електроприлад зайнявся, спробуй діяти за такою схемою:

- обмотай руку сухою ганчіркою, висмикни вилку з розетки;

- накрий палаючий предмет ковдрою;

- повідом дорослих про пожежу.

На дорогах і на вулиці

1. Ходити по узбіччі дороги або вулиці назустріч руху транспорту.

2. Обходити автобус ззаду, а трамвай попереду.

3. Почувши шум транспорту, озирніться і пропустіть його.

4. Не виходьте на дорогу в зонах обмеженої видимості з боку водія і пішохода.

5. Не відпускайте від себе дітей молодшого віку в місцях руху транспорту.

6. Їзда на велосипеді по дорогах і вулицях допускається з 14 років на відстані 1-го метра від узбіччя, а групова їзда- в колону по одному.

-
Кiлькiсть переглядiв: 1613